Aktualności

II Święto Sadu! Zapraszamy 23 kwietnia 2017

 

 

Jeśli chcecie zobaczyć gdzie rosną owoce, które być może kupujecie, skąd pochodzi sok, który może pijecie. Jeśli jeszcze nas nie poznaliście osobiście, nie mieliście okazji zadać nam pytań, które Was nurtują, to będzie dobra okazja.

 
Wydarzenie to będą przygotowywać z nami nasi przyjaciele i znajomi, zrzeszeni w Slow Food Dolny Śląsk Kraina Łęgów Odrzańskich i nie tylko. Mamy nadzieję, że przyciągniecie do nas ze sobą słońce i będziecie cieszyć się z nami wspólnym czasem. Postaramy się przygotować coś pysznego i ciekawego...
 
Zapraszamy - Ania i Bolek Szlączka

 

Parking na terenie sadu oraz obok.

Dojazd:

WYSTAWCY:

Oleania z Malczyc to lokalni producenci doskonałego oleju, wyciskanego na zimno. Produkują praktycznie na zamówienie, dzięki temu możecie mieć pewność, że dostaniecie absolutnie najświeższy produkt. Tak jak wcześniej oleju lnianego używałam z rozsądku, tak teraz z wielką przyjemnością - zapach ich oleju jest na prawdę doskonały. 
W swojej ofercie mają olej lniany, rzepakowy,słonecznikowy, z czarnuszki, ostropestu, kokosowy, szczegóły na ich stronie www.oleania.pl
Będziecie mogli ich wypytać o szczegóły produkcji, wartości każdego z olejów, spróbować makuch i oczywiście zaopatrzyć się w zapas do domu. https://www.facebook.com/oleania/?fref=ts
 
Młyn Skokowa to miejsce i produkty, które wielu z Was zna. Znakomite mąki, wytwarzane w młynie z początku XX wieku, znakomicie się sprawdzają w ciastach, pierogach, chlebach. Kto raz spróbuje, nie chce w kuchni używać innych mąk. W ofercie mają mąki pszenne, żytnie,kaszę manną, otręby.
 
Zdrową słodycz zapewni nam Złota Patoka - wędrowna pasieka z Legnicy Marcina i Julity. Prócz miodów gatunkowych, proponują miodki smakowe z różnymi dodatkami - czasem zaskakującymi. Zerknijcie na ich profil- znajdziecie tam ich ofertę.
 
Jeśli pamiętacie smakołyki, które przygotowała w poprzednim roku Zosia Jazygow-Fryst, przygotujcie się na więcej! Zagroda Przy Szlaku Dragonów Pruskich zabierze w tym roku do nas opalany drewnem piec chlebowy. Będzie coś dla mięsożerców, ale też dla vege i unikających glutenu. Zosia przywiezie też swoje przepyszne żytnie chleby na zakwasie. Szykujcie się na ucztę...
 
Po raz drugi odwiedzą nas Danuta i Marek z pięknymi i pysznymi Pszenno-Żytnie Pierniki z Oleśnicy. Pierniki, które w całym kraju zdobywają nagrody i uznanie. Jeśli macie pomysł na nietypowy kształt piernika - Oni mogą te pomysły zrealizować..zegar piernikowy, instrumenty muzyczne, kołyska... Dla nich nie ma nic trudnego. Zerknijcie na ich profil.
 
Odwiedzą nas w tym roku Katarzyna i Krzysztof Kyś, prowadzący ekologiczne gospodarstwo rolne Dolina Gryki, produkujący m.in przepyszną kaszę gryczaną niepaloną. Na swoim stoisku będą mieli najróżniejsze kasze, mąki - również bezglutenowe, pestki.
 
Podobnie jak w poprzednim roku odwiedzi nas mistrz serowarski Sylwester Lucyna Wańczyk, właściciel Ekologicznego Gospodarstwa Agroturystycznego Wańczykówka. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, prowadząc u siebie serowarskie warsztaty. Smak jego serów i jogurtów wielokrotnie docenili jurorzy, przyznając w kraju wiele nagród. Na stoisku będą sery długo dojrzewające, podpuszczkowe, jogurty.
 
Ze swoimi chlebami pojawi się również Iza. W jej „ChlebaczekGospodarstwo Rolne możecie znaleźć również chleby bezglutenowe. Zerknijcie na jej fp i zapytajcie, jakie chleby piecze. Może jakieś Was szczególnie zainteresują? Chleby pyszne, z lokalnych mąk, na zakwasie żytnim,ale też bezglutenowym.
 
Na naszym stoisku znajdziecie wędliny od Pana Grzegorza Ciuły spod Strzelina. Mozolnie odtwarzał receptury na wędliny, by móc sprzedawać takie, jak je pamiętają nasi rodzice. naturalne przyprawy i mięso. Nic więcej.
 
Nasze stoisko będzie oczywiście zaopatrzone we wszystko, co możemy Państwu zaoferować: soki, octy, dżemy i powidła, ale również ciasta mojego wypieku. Ciasta z prawdziwej mąki, jajek , masła, cukru, sera i naszych owoców. 
Jednym słowem w niedzielę będzie można zjeść w naszym sadzie obiad z deserem ;)
 
Miło nam poinformować, że w tym roku odwiedzi nas pan Henryk Nowakowski, czyli Cydr Tradycyjny z Trzebnicy. Będzie okazja, żeby spróbować prawdziwego cydru.
 
O nasze doskonałe humory zadba Instruktorka śmiechu. Kto pamięta zeszłoroczną zabawę?
 
Naszymi milusińskimi zajmą się w tym roku cudowne panie z EduSilesia, związane również z Kraina Łęgów Odrzańskich. Możecie być pewni ciekawych zajęć.
 
Czy wiecie co to geocaching? Ja wiem tylko tyle, że to świetna zabawa terenowa. Opowie o niej Rafał Plezia, doświadczony geocacher, prezes Kraina Łęgów Odrzańskich. Może w naszym sadzie powstanie skrytka? Zobaczymy...
 
W czasie naszego spotkania będziecie mogli zapoznać się z ofertą turystyczną.
Winnice Jaworek - Winnica to nie tylko Dolnośląskie wina, ale też klimatyczny hotel i restauracja tak blisko Wrocławia.
 
Spływy Kajakowe Szlakiem Odry to oferta dla lubiących poznawać z innej perspektywy nasze lokalne rzeki w doskonałej atmosferze.
 
W tym roku pan Aleksander Sokołowski pomoże wykonać domki dla zapylaczy, które będziecie mogli powiesić w swoich ogrodach. Na swoim stoisku pan Olek będzie miał drewno, które powinno być w każdej kuchni - deski....

 

2017-06-07 22:06:31