Miód cud pielęgnacja

Miód niejedno ma oblicze. Ten znany ze swych właściwości zdrowotnych i walorów smakowych dar natury doskonale sprawdza się również jako surowiec wykorzystywany w produkcji kosmetyków. Producenci kosmetyków naturalnych doskonale wiedzą, jak wiele właściwości pielęgnacyjnych ma miód, dlatego też chętnie tworzą na jego bazie wyroby kosmetyczne. Warto zatem przyjrzeć się miodowi bliżej, by zrozumieć jego pielęgnacyjny fenomen. Co dobrego zatem robi miód?

Po pierwsze i najważniejsze: nawilża. Zawarte w miodzie węglowodory, których jest w nim naprawdę całkiem sporo, odpowiadają za nawilżenie skóry. Miód to także źródło witaminy A poprawiającej i utrzymującej odpowiedni poziom nawilżenia. Kosmetyki z miodem to optymalna pielęgnacja dla cery suchej, ale to nie wszystko.

Po drugie i niemniej ważne: wygładza zmarszczki. Tak, miód spowalnia proces starzenia się skóry, wszystko to dzięki zawartej w nim witaminie B, która również ogranicza wydzielanie sebum – któż z nas nie marzy o tym, by skutecznie pozbyć się jego nadmiaru?

Po trzecie: zabija bakterie. Miód pierwszorzędnie rozprawia się z bakteriami. Polecany jest szczególnie do pielęgnacji skóry z trądzikiem. Kto nie próbował, ten nie wie, jak skuteczny w walce z problemami skórnymi jest miód.

Dobroczynnych właściwości miodu oraz korzyści z jego stosowania w codziennej pielęgnacji można by wymieniać jeszcze wiele, jednak warto przyjrzeć się teraz bliżej kosmetykom, które zostały stworzone na jego bazie − jest ich naprawdę niemało!

Miodowy zawrót ciała

Kosmetykami obfitującymi w miód zatroszczymy się o każdą część ciała. Manufaktura miodowa mydlarnia zamienia miód w fantastyczne: peelingi, szampony, perfumy, kremy, mydła. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Warto również dodać, że każdy produkt z logiem miodowej mydlarni to kosmetyczne rękodzieła najwyższej jakości. Nie będzie przesadą, jeżeli napiszemy, że twórcy tej marki o miodzie wiedzą wszystko, czego dowodem są kosmetyki wychodzące spod ich rąk. Te ekologiczne produkty to absolutny must have. Wobec powyższego nie pozostaje nam nic innego, jak korzystanie z tych miodem płynących kosmetycznych dobrodziejstw!